4. klašu Latvijas valsts mežu ekspedīcija Nīcas mežniecībā

Jau 12 gadus  mūsu skolas 4.klases skolēni izmanto  iespēju apgūt dabaszinības mežā, kopīga piedzīvojuma veidā – Latvijas valsts mežu ekspedīcijā!

Skolēniem ir  iespēja savām acīm redzēt un rokām, kājām izmēģināt, ko nozīmē meža kopšana un kāda ir tās loma mūsu ikdienā. Meža ekspedīcijas organizē AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru un AS “Latvijas Finieris” ar mērķi vairot skolēnu izpratni par mežu būtisko lomu Latvijā un pasaulē klimata pārmaiņu mazināšanā.

Šogad par godu Latvijas simtgadei tika iestādīti 375 priežu stādi, katrs mūsu skolas sākumskolas skolēns ir iestādījis koku nākamām paaudzēm.

Ekspedīcijas  tematiskais saturs Nīcas mežniecībā  tika tuvināts dabaszinību standartam, lai skolēni meža ekspedīcijā saprastu, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē.  Dabā bērniem bija jāveic dažādi praktiski un radoši uzdevumi, koku  pareiza stādīšana, kailcirtes izvērtēšana, atkritumu šķirošana, pareiza piknika vietas ierīkošana un sakopšana, dzīvnieku, rāpuļu un kukaiņu atpazīšana .

Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas sākumskola saka milzīgu paldies Nīcas mežniecības mežzinim Kārlim Altītam un Uldim Ozolam par interesanti organizētajām ekspedīcijām šo daudzo gadu garumā.